image
image

Kontoret

Kontorets åbningstid er mandag - torsdag kl. 07.45 - 10.00 og kl. 11.30 - 15.30. Fredag kl. 07.45 - 10.00 og kl. 11.30 - 14.30. Udenfor åbningstid henvises til pedelkontoret i tilfælde af akut behov for hjælp.

Skolens kontor er placeret til højre i aulaen ved siden af rektors kontor.

Kontorets opgaver er bl.a.: 

  • at styre daglige skemaændringer og ekspedere meddelelser af almen interesse til lærere og elever. Dette sker enten gennem klasserepræsentanterne eller ved opslag på tavlen lige uden for kontoret. Alle elever har pligt til at holde sig løbende orienteret om denne tavles opslag.
  • at ekspedere ansøgninger om befordringsgodtgørelse
  • at udstede attest for skolegang,
  • opbevare glemte sager af en vis værdi (penge, punge, smykker, ure m.m.) samt
  • yde hjælp ved sygdom og tilskadekomst. Kontoret råder over forbindingskasse og smertestillende piller og rekvirerer om nødvendigt sygetransport.
  • føre elevkartotek og registrere flytning. Elever skal meddele kontoret, hvis der sker ændringer i navn og/eller adresse. Elever skal selv holde deres telefonnumre og email-adresser opdateret i Fronter, så skolen kan kontakte elever fx i forbindelse med ændringer af eksamenstidspunkt.

    NAVN
    Stilling

    INI

    TLF

    E-mail

    Hanne Pedersen
    Fuldmægtig

    HP

    55 75 69 40

    Hanne.pedersen@naestved-gym.dk

    Leif Jeppesen

    LMJ

     

    55 75 69 12

    Leif.Jeppesen@naestved-gym.dk

     

    Maria Toftdal

    MT

    55 75 69 11

    maria.toftdal@naestved-gym.dk

    Marina Kjellberg
    Assistent

    KJ

     

    55 75 69 13

    Marina.kjellberg@naestved-gym.dk

    Pernille Drachmann
    Assistent

    PD

     

      55 75 69 14

    Pernille.Drachmann@naestved-gym.dk

    Pia Koldorf
    Assistent

     

     

    PP

    55 75 69 22 

    Pia.koldorf@naestved-gym.dk

    Mette Nørgaard S. Pedersen
    Kontorelev

     

    MNP

     

     

    nghmnp@naestved-gym.dk

    Anne Damsbo
    Informationsmedarbejder
     

    AD

     

    55 75 69 38

    nghad@naestved-gym.dk